Kim jesteśmy? Mówiąc oględnie PROBUS to grupa osób, które w maju 2005 roku ukończyły kurs PTTK na przewodników miejskich po Wrocławiu i pomyślnie zdały egzaminy w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, co potwierdzają posiadane przez nas legitymacje i identyfikatory.

Tak, zapytacie, ale przecież przewodników po Wrocławiu jest wielu… Dlaczego akurat mamy wybrać Was? Rzeczywiście jest ich dużo. Wielu bardzo dobrych, z potężną wiedzą. Uczymy się od nich bezustannie, ale…

Ale nas bardzo wyraźnie odróżnia od innych jedna, niezwykle ważna dla przewodnika cecha: PASJA!

Pasją tą jest Wrocław i wszystko, co wiąże się z tym miastem. Z jego historii i wielokulturowości czerpiemy wzorce jak żyć, by życie nie było nudne i trywialne. Im bardziej poznajemy nasze ukochane miasto, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że Wrocław jest studnią bez dna, z której można i trzeba czerpać nieskończenie.

Dlatego właśnie stworzyliśmy grupę PROBUS.

Chcemy naszą pasje przenieść na innych, szczególnie na gości z innych miast Polski, innych krajów, ale również na rodowitych wrocławian, którzy być może jeszcze nie dostrzegli unikatowych walorów Wrocławia. Chcemy Wam pokazać miejsca znane i nieznane, często łączące się z intrygującymi osobowościami, których na przestrzeni wieków we Wrocławiu nie brakowało.

Wszystko “doprawimy” nieznanymi, a wnikliwie sprawdzonymi faktami, szczyptą erudycji oraz dobrym żartem. Zobaczycie miejsca i usłyszycie historie, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku. Wielka pasja połączona z cały czas pogłebianą wiedzą to mieszanka wybuchowa!

Właśnie dlatego warto poznawać Wrocław z PROBUSEM.

A jak raz poczujecie klimat naszego miasta to … jak w tej piosence: “już po Tobie”